-------děti 2017, Hůlová Monika

Anežka a Lenka

Maminka těchto roztomilých dvojčátek nám napsala:

Moje holčičky se narodily v půlce července ve 32tt. Celé těhotenství probíhalo bez komplikací, pokud vezmeme v úvahu, že máme doma ještě malého rošťáka a rozestavěné bydlení, takže „šetřit se“ bylo dost obtížné. Na to, že si holčičky na svět nejspíš pospíší mne paní doktorka upozorňovala hned po potvrzení těhotenství, ale předpokládala cca 37tt. Tomu, že by to mohlo být o tolik dřív, nic nenasvědčovalo ani na poslední kontrole v pondělí na konci 31tt. Ještě jsem se s paní doktorkou domlouvala, že bychom chtěli odjet na krátkou dovolenou (pouze po ČR, objet několik přátel, ke kterým se nejspíš zas jen tak nedostaneme), pokud v tom nevidí problém. Domů jsme se vrátili ve čtvrtek. Pátek strávili v poklidu na zahradě, a přesto mi večer začala odtékat plodová voda – bohužel zkalená. Hned jsme vyrazili do porodnice a po cestě se postupně přidaly i kontrakce. V porodnici mne hned hospitalizovali a píchli mi injekci na zastavení porodu a kortikoidy na dozrání plic. Zároveň mne lékaři upozornili, že pokud půjde vše dobře, dostanu těch kortikoidů 4 dávky po 12ti hodinách a pak nechají proběhnout porod – to mělo být v pondělí dopoledne. Bohužel vše nešlo, tak jak by bylo ideální a protože voda nepřestala odtékat, kontrakce se zcela nezastavily a navíc mi zjistili anémii, rozhodli se lékaři pro porod už v sobotu večer a navíc císařským řezem.

Hrozně moc jsem to tak nechtěla, a moc jsem se bála toho, jak to holčičky zvládnou. Ty nás však hned od začátku překvapily a vlastně nás doteď překvapovat nepřestaly. Ačkoliv se narodily tak brzy a tak maličké (obě shodně – 1400g a 39cm), tak vše zvládaly překvapivě dobře. Od porodu neudělaly ve vývinu jediný krok zpět. Všichni byli příjemně překvapení tím, jak rychle je mohli odpojit od CPAPu, jak brzy je mohli propustit z JIPN na pokoj a že již po 33 dnech jsme si je mohli odvézt domů.

I nadále jsou to velké bojovnice. Jsou to zdravé, spokojené usměvavé holčičky, vývojově na úrovni korigovaného věku. Vzhledem k nevyzrálosti jim bylo doporučené očkování proti RS virům jinak nic jiného. Všechna doporučená vyšetření probíhají dobře a zatím ani není třeba jim pomáhat žádnými rehabilitacemi.

 

Fotografie pořídila Monika Hůlová

 

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *