-------děti 2017, Baranovičová Yvonne

Anežka

Maminka Anežky nám napsala:

Těhotenství probíhalo v pořádku, žádné komplikace kromě pálení žáhy jsem neměla.

Až poslední týden před porodem jsem měla trochu bolest v oblasti žaludku, ale to jsem přisuzovala zvýšenému pálení žáhy. Léky na to ale už nezabíraly a celkově mi bylo slabo a byla jsem unavená. Zašla jsem k obvodní lékařce a udělali mi krevní testy, druhý den jsem zašla pro výsledky, nic netušíc, co se ještě ten den bude dít. Verdikt zněl jasně – jeďte hnedka do nemocnice, výsledky jsou špatné, hodně vysoké hodnoty jaterních testů a také jiných hodnot.

Po vyšetření v nemocnici mi byla oznámena diagnóza HELLP SYNDROM, což je kombinace vysokého krevního tlaku, rozpadajících se krevních destiček, špatné hodnoty jaterních enzymů s oznámením, že mě musí ještě týž den odrodit, jinak je ohrožen život můj i miminka.

Ještě týž večer přišla na svět dcerka Anežka (bylo to v 31+5 tt).

Strávila v inkubátoru několik týdnů, pak na neonatologickém oddělení, celkově skoro 6 týdnů. Komplikací byl druhý den po porodu vzniklý pneumotorax, ze kterého se ale rychle vzpamatovala, kyslík také dlouho nepotřebovala. Ještě nyní ji sledují na kardiologii pro otevřenou tepennou (Botallovu) dučej, jinak zatím všechna vyšetření dopadla dobře. Absolvovali jsme asi 5 měsíců cvičení vojtovy metody.

Nyní je Anežce 10 měsíců a dělá nám velkou radost. Má se čile k světu a jsme rádi, že ji máme a vše dopadlo, jak dopadlo.

Za fotografie děkujeme paní Yvonne Baranovičové/Ywonn

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *