-------děti 2017, Tichá Gabriela

Barbora

Barunka se narodila 18.2. 2011 jako první dvojče ve 28. týdnu těhotenství. Vážila 980 g a jako druhá přišla na svět Kačenka s váhou 880 g. Holky po narození bojovaly o život, obě musely být po dvou hodinách života napojeny na umělou plicní ventilaci.

Domů z porodnice jsme byly propuštěny po 71 dnech. I přes předčasný příchod na svět se holčičkám dařilo dobře a kromě toho že byly maličké, byly jako zdravé děti.

Barunka byla od porodu o krok před Kačenkou (dříve extubována, dříve zvládla dýchat úplně bez podpory, dříve šla ven z inkubátoru, dříve se nakulovala na bok).

Vše se změnilo v pěti měsících, kdy asi tři týdny po aplikaci Hexavakcíny a týden po horečnatém onemocnění dostala „záchvaty“ (pohazovala ručičkama).

Na neurologii diagnostikovali Westův syndrom (těžkou formu epilepsie) nasadili léčbu a my si po týdnu v nemocnici dovezli domů hadrovou panenku, která neudržela ani oční kontakt.

Westův syndrom – epilepsie provázená těžkou mentální retardací. Tolik k diagnóze.

Dnes je Barunka 6-ti letá holčička, z psychického hlediska v normě. Z hlediska epilepsie je bez léčby a od onoho pobytu na neurologii bez záchvatů. Navštěvuje klasickou mateřskou školku s Kačenkou (úplně zdravou sestrou). Pomáhá jí asistentka pedagoga. Dnes dokáže Barunka lézt po čtyřech a s oporou ujde asi sto metrů. Na delší vzdálenost používáme vozík. Snažíme se docílit samostatné chůze. Denně cvičíme, jezdíme na rehabilitační pobyty (Klimkovice, Praha), jezdíme na koních, na tříkolce, chodíme plavat.

 

Fotografie pořídila paní fotografka Gabriela Tichá

 

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *