-----------děti 2019, Molek Marta

Beatris


Náš příběh začal jako bláznivá zamilovanost, šílená láska. Ani ne po roce jsme se rozhodli pro miminko. Hned napoprvé se zadařilo. Všechno bylo tak dokonalé.

Beatriska se narodila 22. 2. 2017. Od porodu jsem pokaždé, když jsem se probudila, myslela, že to byla jenom noční můra. Ale nebyla. Naše dcera má Downův syndrom. A věřte, nebo ne, život s ní není noční můrou. Jenže to rodiče po sdělení této diagnózy nevědí, proto se cítí tak ztraceně a bezmocně, stejně jako tenkrát my.

Její první rok života byl nejtěžší. Downův syndrom mohou doprovázet přidružené nemoci či zdravotní problémy a naše Beja si je vybrala hned zpočátku. Hlavní byla operace srdce ve 4. měsíci, následná léčba plicní hypertenze oxygenoterapií i v domácím prostředí a během prvních dvou let nás kvůli její silné hypotonii hodně potrápil reflux. Věřím, že to nejhorší je za námi a už se budeme jen posouvat kupředu, i když svým tempem. Bez podpory rodiny a přátel, jiných rodin dětí s DS a následně i užší veřejnosti díky sociální síti by se to zvládalo mnohem hůře.

Beatriska je krásná temperamentní holčička, která nám ještě hodně ukáže. Je to tvrdá hlava, což má být po kom. Miluje houpačky, bobování, Krtečka, házení si s balónkem a slané tyčinky. Nemá ráda shon a hluk (pokud ho zrovna nedělá sama 😀 ) a velké změny.

Život s touto jinakostí není nejjednodušší, protože společnost se ještě stále přetváří k tomu, aby lidi s odlišnostmi brali jako „normální“, ale je to na dobré cestě. Věřím, že bude mít krásný život po boku svého mladšího bratříčka a milující rodiny.

Více se o nás můžete dozvědět ve facebookové skupině „pro Beatris… ala Downův syndrom po našemu“ či instagramu „with beatris“

https://www.facebook.com/groups/proBeatris/

Fotografie pořídila paní fotografka Marta Molek.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *