Danýsek

7N8C2849ready-d

Danýsek je dvouletý chlapeček s DMO. Je to strašně šikovný a veselý kluk, veliký bojovník a sluníčko nejenom pro svou milující rodinu.

7N8C2866ready-d

7N8C2926ready-d

 

Jeho maminka nám napsala:

Danýsek se narodil o dvanáct týdnů dřív, bez jakéhokoliv varování, zcela nečekaně. Bylo velké štěstí, že se díky pomoci lékařů vrátil zpátky k životu. Přesto se ale, podle očekávání, na ultrazvuku hlavičky objevilo poškození mozku. Bylo těžké to přijmout, ale ještě těžší byl strach o život Danýska. Naštěstí se zlepšil natolik, že začal sám dýchat, přijímat jídlo a po dvou měsících jsme mohli s Danýskem jet domů. Tam na něj čekala starší sestřička, se kterou tvoří skvělou dvojku a jeden na druhého nedají dopustit.

V důsledku komplikací při porodu má Danýsek dětskou mozkovou obrnu, a tak spolu cvičíme, rehabilitujeme, a učíme se všechno krok za krokem. Díky Danýskovi si víc vážíme zdraví a rodiny a jsme šťastní, že můžeme být všichni spolu. Danýskova nemoc nám dává přežitost být lepšími – trpělivými rodiči, ohleduplnou sestřičkou, laskavými přáteli. Naštěstí máme kolem sebe spoustu skvělých lidí, ať už z rodiny nebo z okruhu přátel, kteří nám každý den pomáhají a podporují nás.

Velice si vážíme a jsme vděční za lidi, kteří se neschovají před postižením, ale naopak vymýšlí a realizují takové skvělé projekty, jako je tento. Je to pro nás povzbuzení, že i náš Danýsek žije ve světě, kde jsou lidé ochotní pomáhat a dělat radost těm, kteří mají svoje místo v životě vybojované o kus víc než my, zdraví lidé.

 

 

Fotografie pořídila Jaroslava Žigraiová.

 

Žaneta5.2.2015 - 16:28

Držím palce ;) Jste moc hezká rodinka ;) Kéž by si i rodiče, kteří mají zdravé děti, uvědomovali to, co ti s dětmi postiženými, a vedli je k pomoci druhým a k tomu, že všichni bez rozdílu handicapu mají právo na stejné místo na tomhle světě ;)

Your email is never published or shared. Required fields are marked *

*

*

F a c e b o o k