---děti 2013, Pleskotová Markéta

David

DSC_0085-d

David je dvanáctiletý chlapec s DMO . Je to naprosto úžasný klučina, který se strašně moc snaží a díky péči a podpoře celé rodiny a hlavně brášky se mu to krásně daří.

DSC_0025-d

DSC_0060-d

 

Jeho maminka nám napsala:

Davídkovi je nyní čerstvě 12 let. Krásný datum narození 10.10.2001 jemu, ale moc štěstí nepřinesl. Narodil se ve 41tt., jako donošené miminko,po téměř bezproblémovém a rychlém porodu. Bohužel se u něho 10hodin po porodu projevilo subdurální krvácení, jehož následkem je diagnóza dětská mozková obrna a k tomu přidružené vady. Nikdo z lékařů nám dosud neobjasnil proč se toto událo.

Po propuštění z nemocnice začal koloběh rehabilitací, kontrol a všemožných a nemožných technik, vedoucích k nápravě a správnému vývoji a takové to čekání na zázrak, v který doufá každý rodič,který se ocitne v podobné situaci. V jeho 17měsících, kdy ještě sám ani neseděl a měl problémy s držením hlavičky jsme začali navštěvovat Hamzovu léčebnu v Luži Košumberku. První rok jsme pobyt tam zvládli 3x a konečně se začali věci hýbat dopředu. Po 3x pobytu začal lézt na čtyřech a svitla naděje,že bude chodit. A to se v jeho 4letech opravdu podařilo. Sice chůze není zdaleka dokonalá, provázejí ji časté pády,takže potřebuje neustále dohled a dopomoc,ale je, a to je důležité. Ke zlepšení chůze jsme se nevyhnuli ortopedické operaci a další je nejspíš před námi. Bohužel v řeči vývoj tak zdárně nepokračoval, vyjadřuje se několika slovy a potom spíše gesty a slabikami,ale opět je pro nás důležité,že se spolu dorozumíme, byť v rámci omezených možností. Po narození jeho brášky,které bylo pro naši rodinu velkým štěstím, jsme začali jezdit rehabilitovat do Jánských Lázní,kam stále 1x za rok odjíždíme na pobyt.
Pátým rokem navštěvuje speciální školu v Hradci Králové, kam ho každý den vozím. Nikdy si moc nehrál s hračkami ani s dětmi,ale největším potěšením je sledovat jeho oblíbené seriály mezi,které patří Tuningové války, Americký chopper či seriály z nemocničního prostředí. Rád jezdí na koni,což má v rámci rehabilitace – hipoterapii. Hodně využíváme speciální kolo,které nás doprovází na všechny výlety a procházky,které by sám neušel.

Teď už je z Davči velký kluk,který mne předrostl , jako každý má své světlé a černé dny a umí nás svými náladami i pěkně potrápit.
A dále uvidíme,jak vše v jeho vývoji půjde dál a co mu osud ještě do vínku přichystal…..

 

 

Fotografie pořídila Markéta Pleskotová.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *