-------děti 2017, Mynářová Lucie

Garik

Maminka Garika nám napsala:

Gája, jak mu rádi říkáme, se narodil v srpnu 2013 jako mé čtvrté dítě. Má o dva roky staršího bráchu Erika a dvě sestry. Sofinka má 9 let a Ingridka 7 let.

Během poslednîho měsíce těhotenství nastaly zřejmě komplikace, o kterých však nikdo nevěděl. Těhotenství bylo ukončeno akutním císařským řezem neboť Garik už pomalu odcházel. Bylo mi řečeno, že jsme přijeli pět minut po dvanácté hodině. Gája byl umístěn do inkubátoru, kde jsem ho po dvou dnech poprvé uviděla a vynutila si, že ho chci kojit. Jeho stav se stabilizoval a mohli jsme se vídat na kojení několikrát denně. Po 14 dnech jsme byli propuštěni z nemocnice bez potíží. Garik začal přibírat na váze a vše vypadalo v pořádku. 

Když mu bylo 6 měsíců, začal si ohýbat pravou ručičku pod sebe a pozorovala jsem již i další znaky opoždění v motorickém vývoji. Na radu kamarádky jsem navštívila neurologa, který stanovil diagnózu dětská mozková obrna, pravostranná hemiparéza. Jeho pravá ruka a noha jsou omezené v pohybu. Začali jsme cvičit Vojtovu metodu a absolvovali jsme rehabilitační pobyty v Boskovicích a Klimkovicích, kde došlo ke značnému pokroku v Garikově psychomotorickém vývoji. Pravou ručku používá jako pomocnou. Pravá nožka je o 2 cm kratší a hodně spastická a brání mu v chůzi s chodítkem. V poslední době nás potrápily i epileptické záchvaty a tak začal brát léky.

Od září by měl začít chodit do běžné školky s asistentkou. 

Garik je moc veselý a pozitivní kluk a má kolem sebe spoustu lidí kteří mu fandí, a tak doufám, že vše zvládne a úspěšně se popere se vším, co ho čeká.

 

Fotografie pořídila Lucie Mynářová

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *