---děti 2013, Kutalová Gabriela

Jiřík a Kubík

dotek (8 of 1)-d

Kubík a Jiřík jsou dvojčátka, narozená 28+5 tt s porodními váhami 1170 g a 630 g. Kubík navíc trpí Syndromem krátkého střeva, má centrální žilní katetr. Ale oba jsou to velmi šikovní kluci a stateční bojovníci.

dotek (1 of 1)-d

dotek (2 of 1)-d

 

Jejich maminka nám napsala:

S manželem jsme spolu již 16 let. Na dítě jsme se důkladně připravovali a vše si hezky plánovali.

Když přišel čas, trvalo chvíli a test mi potvrdil těhotenství a k naší radosti hned v 6tt mi paní doktorka oznámila, že vidí dvě tečky.

Ve 12tt už to bylo jasné, že čekáme dvojčátka.

Těhotenství probíhalo v naprostém pořádku (až na časté nevolnosti). Chlapečci rostli jak měli, ale jen do cca 20tt.

Ve 24tt jsem paní doktorku uprosila, ať mě pošle už do FN Motol na kontrolu. Jako bych tušila, že se něco děje.

Ihned po UTZ se pan doktor  rozzlobil, že už jsem měla přijít dávno, že plod B je o dost menší než A a tím začal náš stres.

Také jsem se konečně dozvěděla, že čekáme jednovaječné  chlapečky. Týden po tom už jsem byla hospitalizována a za další 3 týdny jsem musela na akutní císařský řez z důvodu zhoršení průtoku v mozku u plodu B.

 

A tak se předčasně narodili ve 28+5 tt A Jiřík s váhou 1170 g a Kubík s váhou 630 g.

Jen si na to vzpomenu, mám slzy v očích. Jak byli malincí, hubení, všude hadičky a v inkubátorech.

Po porodu na tom byl hůř Jiříček, měl špatné plíce, musel být na plicní ventilaci. Ale brzy se zlepšoval a po 2,5 měsících jsme si ho mohli odvézt domů.

Kubíček byl měsíc téměř v pořádku, měl jen tvz. CPAP, ale po měsíci se mu nafouklo bříško, musel na operaci střev a tím začal jeho boj o život. Během 4měsiců měl 4 operace, vzali mu skoro celé tenké střevo, prodělal chronické selhání jater, netoleroval stravu, dokonce několik měsíců vůbec nejedl.

Bylo to nejhorší období v našem životě. Nikomu bych nepřála zažít noční hovor, když vám oznamují, že vaše dítě nejspíš nepřežije noc :(.

 

Ale Kubík je bojovník a v 7mi měsících jsme si ho mohli odvézt domů. Drobeček měl pouhá 2kila… konečně se prvně usmál 🙂

Jeho diagnóza je Syndrom krátkého střeva. Má centrální žilní katetr a denně je napojen 14 – 16  na kapačce, protože nedokáže sníst vše, co by měl.

Ještě teď, ve 2 letech, je jen na mléku. Ale je to šikula! Zvládá vše. Teď ve 23 měsících začal konečně chodit.

 

Kluci jsou hrozně aktivní. Na Jiříčkovi byste nepoznali, že se narodil předčasně. Všechno hezky dohnal. Je to velký kluk. Kubík vedle něj vypadá jak mladší bráška. A on vlastně je mladší. O 1 minutu 🙂

 

 

Fotografie pořídila Gabriela Kutalová.

 

Mohlo by se vám také líbit...

1 komentář

  1. Denisa says:

    Neuvěřitelné, maličkatí bojovníčci. Kubíček je moc statečnej kluk, prostě chtěl žít, uvidíte, že teď už to bude jen a jen lepší. S Maruškou 24+6 držíme pěsti ať vše rychle dožene a hezky roste.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *