---děti 2013, Müller Eva

Kamil

Kamča3-d

 

Kamil – je jedenáctiletý kluk s DMO, epilepsií a strabismem. Přes veškeré zdravotní potíže je to nesmírně šikovný a veselý chlapec, který se jen tak nevzdává.

Kamča29-d

Kamča4-d

 

Jeho maminka nám napsala:

Dne 30.12.2002 se nám narodil náš Kamča, který přišel na svět o 9 týdnů dříve než jsme čekali a tím nám začal celoživotní „boj“nebo radost?  S váhou 1700g se mi vešel do dlaní, hodinu po porodu se objevila dechová tíseň, ležel na JIP a byl intubován, orientační neurologickými nález byl v normě.

Po měsíci byl konečně propuštěn domů, ale po týdnu se Kamilkovo zdravotní stav zhoršil a musel zpět do nemocnice. Byla mu zjištěna disfunkce pravé srdeční komory, aspirační pneumonie a epileptická aktivita. Kamča to zvládl a zabojoval, po dalším měsíci jsme konečně odjeli domů.

A začal kolotoč  všech možných vyšetření. Lékaři Kamilovi diagnostikovali dětskou mozkovou obrnu s mentálním postižením, epilepsii a strabismus.

Začali jsme cvičit Vojtovu metodu, jezdit do lázní a zkoušíme všechno, aby se jeho zdravotní stav lepšil.

Děkuji celé rodině, že nám pomáhá s výchovou a rozvíjením se,zejména prarodičům.

Kamča je milý a veselý kluk, kterého vše zajímá. Miluje hudbu, procházky venku,cachtání v bazéně. Má rád společnost, hlavně dětí.

I když k nám nebyl osud příznivý, prožíváme každodenní radosti o to intenzivněji a úsměv našeho chlapečka zastíní i slunce.

Tak to je náš příběh, který žijeme v Sokolově. Jurikovi

 

Fotografie pořídila Eva Müller.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *