---děti 2013, Fadlerová Jitka

Linda

Linda je pětiletá slečna, která má diagnostikovaný autismus. Je to nádherná,  usměvavá, veselá holčička, která miluje pohádky a hudbu.

Její maminka nám napsala:

Lindička se narodila v dubnu 2007 jako zcela zdravé dítko. Až před druhým rokem nastaly zdravotní potíže. Následovala četná a hlavně vleklá vyšetření, zkoumání ze stran všech odborných lékařů. Konečná diagnóza – autismus s psychomotorickou retardací – přišla až v době vysokého stupně mého dalšího těhotenství. Zpráva zacloumala s celou rodinou. Dnes žiji s oběma dcerkami sama.
Lindičce se přidaly další neduhy. Oční vada, špatná motorika, podezření na skrytý rozštěp patra. V poslední době se u dcerky zhoršila motorika. Četné pády a následné úrazy, zakopávání, nekoordinovaná chůze. Lindička je milá hodná holčička. Je to naše sluníčko. Miluje svou sestřičku, má k ní nádherný až dojemný vztah. Chodí do školky, kde je moc šťastná. Navštěvuje i hudební školu. Má moc ráda hudbu, písničky, pohádky. Nejraději má tu „O šípkové Růžence“. Také již druhým rokem jezdí na koníkovi Čertíkovi. Hipoterapie jí velmi pomáhá.
Vozím dcerku do školky, do hudebky, na hipoterapii, na různé terapie a k lékařům specialistům do Prahy a Brna.
Žijeme v severočeském kraji. Smog a velmi špatné ovzduší Lindičce vadí. Lékař nám doporučil změnit lokalitu, což se mi zatím nepodařilo realizovat. Tak alespoň co nejčastěji vyjíždíme za zdravým vzduchem, který má na dcerku blahodárné účinky.

Linda je sluníčko,je to úžasná,milá holčička, která i přes těžké postižení, které má, rozdává
kolem sebe lásku a sluníčkovou energii. Moc mne naučila. Lindička má moc ráda pohádky, miluje hudbu. A také se moc ráda fotí. Chěla bych zachytit na fotografiích to krásné, co v sobě má..

Fotografie pořídila Jitka Fadlerová.

O Lindě, o jejím životě se můžete dozvědět více na následujích odkazech:

Mostecký deník

Webové stránky Laďky Erbové

Webové stránky SK Dynamo České Budějovice

AHA online

Webová stránka Vařím s láskou

Mostecký deník

Dobrý skutek

Čtení pomáhá

Také můžete Lindu podpořit:

Konto Bariéry

Nadační fond Propojení

Nadační fond WEIL GOTSHAL

zp8497586rq

Mohlo by se vám také líbit...