Fadlerová Jitka

Martínek

Martínek je pětiletý kluk, autista. Většina takovýchto dětí to nemá v životě jednoduché. A všichni potřebují zvláštní přístup. Martínek má obrovské štěstí, že má úžasnou maminku a báječné sourozence. Všichni se snaží ho podporovat a být mu oporou. A je to hodně znát. martínek je úžasný kluk!

Jeho maminka nám napsala:

Jsem maminkou pětiletého úžasného autistického chlapečka Martínka. Martínek má ještě 3 starší sourozence, kteří mi s ním hodně pomáhají.

Že s Martínkem není něco v pořádku, jsem si všimla už v ranném věku, ale lékař mě vždy ujistil, že vše bude v pořádku. Do tří let Martínek vůbec nemluvil, doslova jsem si musela vydupat žádanku ke specialistovi. Na psychiatrii mi potvrdili to, co jsem si již dříve myslela a to, že je Martínek autista. A tímto zjištěním pro nás začal běh na dlouhou trať. S Martínkem navštěvujeme pravidelně ergoterapii v Ústí nad Labem v centru Demosthenes. Tam nám s Martínkem opravdu hodně pomohli, vidíme výrazné zlepšení, jak v komunikaci, tak i v Martínkově vývoji. Ergoterapii všem moc a moc doporučuji. Dále jezdíme na soukromou logopedickou kliniku LOGO v Praze. Zde jsou opravdu specialisté na autisty, ví, jak s nimi pracovat. Všechny tyto procedury jsou, jak pro Martínka,

tak pro nás, velice náročné, ale když vidíme, jak to Martínkovi pomáhá, jsme moc šťastní za jeho sebemenší úspěch. Martínek chodí do školky,

kde má svou asistentku, bez které by v běžné školce a v běžném kolektivu neměl šanci rozvoje. Jsem samoživitelka, otec Martínka o něj nejeví žádný zájem.Vadí mu jeho postižení. Dalo by se říct, že jsem na Martínkovu výchovu úplně sama, ale mám další 3 moc šikovné děti, které mi ve spoustě věcí a i s Martínkem pomáhají. Martínek i přes svůj handicap je nemilejší člen naší rodiny, všichni jsme za něj moc rádi.

.

.

.

Fotografie pořídila Jitka Fadlerová.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *