--------děti 2018, Čermáková Lenka, Nezařazeno

Matěj

Matýskova maminka nám napsala:

S bývalým mužem jsme se dlouho snažili o miminko, bohužel to přirozenou cestou nešlo, a tak jsme podstoupili IVF. Těhotenství probíhalo ukázkově, bez nevolnosti a komplikací až do 29. 6. 2013, kdy mi ve čtyři hodiny ráno praskla plodová voda. Lékaři se snažili porod zastavit různými léky, ale bohužel se jim to nepodařilo a Matýsek se narodil v pondělí 1. 7. 2013 ve 32tt v Ústí nad Labem.
Ze začátku se zdálo být vše v pořádku, ale při dalším vyšetření lékaři zjistili, že Matýsek nemá vyvinutá pohybová centra v mozku a diagnostikovali mu dětskou mozkovou obrnu.
Když byly Matýskovi 2 roky, zůstala jsem s ním sama, jeho otec si našel jinou partnerku a o Matýska ztratil úplně zájem. Bylo to hodně těžké období, ale vše jsem musela kvůli Matýskovi zvládat. Naštěstí se na nás usmálo štěstí a po dvou letech samoty jsme poznali nového tatínka, který bere Matýska takového, jaký je, a vše mu vynahrazuje.
Matýsek od narození cvičí Vojtovu metodu, jezdí do lázní, má za sebou několik ortopedických operací kyčlí.
Ve svých 5 letech neleze, nechodí, sám se nenají, neoblékne a je zcela odkázaný na stálou pomoc matky.
Od září navštěvuje Matýsek přípravný ročník speciální školy v České Lípě a my se už teď těšíme na pokroky, které nám určitě ukáže a předvede.

Add. Dotek světla:

Péče o zdravotně postižené děti je pro všechny rodiče finančně velmi náročná, to je známá věc.  Matýsek má na facebooku zřízenou vlastní stránku, kde je uvedené i číslo účtu pro ty, kteří by chtěli rodině v péči o Matýska pomoci …

Pomoc pro Matýska

Děkujeme :).

Matýska vyfotografovala  Lenka Čermáková 

470 Matýsek pro web 3

470 Matýsek pro web 2

470 Matýsek pro web 1

470 Matýsek pro web 5

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *