-děti 2011, Filová Lenka

Michalka

Michalka– čtrnáctiletá slečna s DMO.

Její maminka nám napsala:

Michalka si svůj život musela doslova vybojovat, po několika klinických smrtích, kdy to už doktoři vzdali. Propouštěli nás domů s tím, že je dcera naprosto v pořádku, tenkrát jsem jim i věřila, protože jsem nic nevěděla a neznala.

O to větší rána pro mne byla, když jsem se po 3 měsících dověděla, že opak je pravdou. Proděla si po narození celkovou otravu krve a nedýchala, následky byly opravdu tragické. Doktoři jí dávali maximálně půl roku života s tím, že z ní nikdy nic nebude a bude maximálně jen ležet bez zájmu o okolí.

Všeobecná diagnóza zní jiná DMO, což v sobě skrývá např. cysty na mozku, úbytek mozkové kúry, celkové poškození mozku, nemluví, nechodí, je ve všem závislá na mě.
První úspěch jsme zaznamenali ve 4 letech, kdy si Míša sama sedla. Sotva se Míša začala zlepšovat, tak přišla další rána. Za 5 měsíců na to byl zabit při autonehodě manžel. Tudíž jsem zůstala na všechno sama.
Musely jsme spolu překonat i to, když nás manželova rodina vyhodila z domu kde jsme bydlely, bohužel nebyl jen náš.

Nyní Míša dojíždí do spec. školy, její zdravotní stav se mírně zhoršuje, ale navzdory všemu je to optimistka, veselá, hravá , se zájmem o vše nové a nepoznané. Je opravdu výjimečně silná osobnost. Díky ní jsem překonala vše co nás potkalo a nyní se snažíme užít si každý další den.

Všem kdo toto budou číst chci vzkázat, aby to se svými dětmi nikdy nevzdali, i když jim lékaři i okolí budou chtít namluvit, že je vše zbytečné a jejich děti nemají žádnou budoucnost.
Fotografovala Lenka Filová

 

zp8497586rq

Mohlo by se vám také líbit...

2 komentář

  1. says:

    Tak toto je fakt naprosto obdivuhodný co jste dokázaly. Skláním se před vámi a přejeme společně s mým Fanouškem aby jste se v životě potkávala jen se štěstím láskou a pohodou. Hodně sil a pokroků 🙂

  2. says:

    Krásné fotky. Jste úžasné, jak to zvládáte. Nechť je váš život naplněný štěstím, radostí a láskou.

Komentáře nejsou povoleny.