----děti 2014, Žemličková Lucie

Michalka

Michalka je téměř desetiletá krásná slečna, která má diagnostikovanou DMO spastické ruce a nohy, epilepsii a oční vadu. Je toho na ní opravdu hodně, ale ona je strašně moc šikovná a strašně se snaží. Je to šikovná slečna a velká bojovnice.

Její maminka nám napsala:

Michalky příběh se začal psát 19.8 2004 v Olomoucké FN, přesně o dva měsíce dříve než měla přijít na svět. Byla to rychlovka, ale bohužel když se narodila tak už nedýchala… Takže přišlo krvácení do mozku. Následkem toho jsme zjistili že má DMO spastické ruce i nohy, epilepsii, vadu očí, měla prasklé tenké střevo, takže musela na operaci.

Po pár dnech musela jít znovu na operaci  protože jí objevili  srůsty na tlustém střevě. Museli jí udělat vývod. Ten měla 4 měsíce. Až když měla 5 měsíců tak se přišla podívat domů.

Asi 6 let jsme cvičili Vojtovu metodu, což bylo pro nás obě hodně náročné. Ale bohužel  jsme nějakého pokroku nedocílili. Vzhledem k Michalčiným potřebám jsem neměla žádný čas na sebe. Bydleli jsme s kamarádkou a jejím synem, se kterou jsme si pomáhaly navzájem. Biologický otec nezvládal  že  má takovou dceru.

V 5 letech nastoupila do školky na Blanickou do Olomouce. Tam měla úplně úžasnou asistentku Petrušku  se kterou si padli do oka a je nám velkou oporou dodnes. Těsně před nástupem do školky  jsem potkala dávného kamaráda….slovo dalo slovo a dnes jsme manželé. Michalka má skvělého tatínka (který se o ní dokáže na 100% postarat), skoro 4 letého brášku Daliborka, roční sestřičku Barborku, skvělou babičku, dědu a spoustu nových skvělých  příbuzných.

Minulý rok ještě prodělala operaci nožiček. Myslela jsem  že to bude pro ni hodně náročné, protože ležela 4 týdny v sádrách, ale musím říct  že to zvládla skvěle. Z důsledků hodně omezené hybnost se Michalce blokuje páteř, takže každé 3 měsíce musíme jezdit asi 60 km do Kroměříže k rehabilitačnímu masérovi  panu Novotnému na spravení a narovnání.

Když jsme tam jeli teď naposledy po operaci tak neměla 6 obratlů na správném místě. Pan Novotný nám říkal že musela mít obrovské bolesti.  Je to moc velká bojovnice a s osudem se pere od narození.  Jsme rádi že jí máme.

 

Fotografie pořídila Lucie Žemličková.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *