--------děti 2018, Žlabová Zuzana

Nina

Maminka Ninušky nám napsala:


Ninuška je okouzlující, usměvavá a velice přátelská 21 měsíční holčička.
Těhotenství s Ninuškou bylo bezproblémové a narodila se 14 dní po termínu vyvolávaným porodem. I přesto, že si dala takto na čas, byla hodně malinká. Měřila 48 cm a vážila 2600 g.


První měsíce života neměla Ninuška vůbec jednoduché. Špatně sála, a tak jsem ji musela dokrmovat. Skoro všechno pak ale vyzvracela. Skoro nespinkala a pořád plakala. Neobjevovaly se u ní prakticky žádné pokroky.
Ninuščina paní doktorka u ní odhalila srdeční vadu. Posléze v Dětském kardiocentru v Motole byla vyslovena předpokládaná diagnóza: Williams-Beuren syndrom, která se měsíc nato potvrdila krevními testy.
Je to vzácné, náhodně vznikající, genetické onemocnění objevující se asi u jednoho dítěte z 20 000. Tento syndrom zahrnuje spoustu zdravotních a vývojových obtíží jako je již zmiňovaná srdeční vada, hyperkalcemie (zvýšené vstřebávání vápníku) a s ní spojené onemocnění ledvin, potíže s příjmem potravy a neprospívání, problémy se sluchem, zrakem a mentální retardaci.


Ninuška proto musí navštěvovat spoustu odborníků a být pravidelně ve všech těchto oblastech kontrolována a rehabilitována. Je strašně šikovná a odvážná, a proto vše bez problémů zvládá.
I přes svoje zdravotní potíže je velice energická a spokojená holčička. Miluje hudbu a hlavně lidi. Se všemi se chce kamarádit a každý si hned oblíbí její sladký úsměv.
Jednoduše je to moje štěstí, můj dar, moje láska.

 

Fotografie pořídila (v roce 2017)  paní fotografka  Zuzana Žlabová

 

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *