---děti 2013, Kunčická Kateřina

Ondrášek

Ondrášek – je prímovní šestiletý kluk, který i když se narodil bez části ručičky zvládá všechno jako ostatní děti. Je veselý a velmi zvídavý. Je to prostě správný kluk!

Jeho maminka nám napsala:

Naše manželství začalo prvním těhotenstvím, které skončilo hned ve 12. týdnu. Po roce a půl jsme čekali další miminko, s velkými obavami. Těhotenství neprobíhalo vůbec dobře, pořád nějaké komplikace. Hematom, který hodně krvácel, asi v pátém měsíci těhotenství začalo krvácení velmi silné, odlučovala se placenta od děložní stěny. Pak se to na pár měsíců uklidnilo a zdálo se, že bude všechno v pořádku. Ve 29.tt začala odtékat plodová voda a miminko muselo okamžitě na svět císařským řezem, nemělo dostatek kyslíku. Narodil se nám Kubíček 2. 2. 2002 s porodní váhou 1100 g a 36 cm. Byl strašně malý, ale moc krásný!!! Doktoři nám řekli, že je hodně nezralý a že je dost možné, že u něj bude nějaká vada ve vývoji, že může být i slepý. Byl to pro nás velký šok, ale pořád jsme doufali, že bude v pořádku! Už od první chvíle jsme ho milovali takového, jakého jsme ho dostali! Kubík byl 2 měsíce v nemocnici a my ho každý den navštěvovali. Když jsme už měli Kubíka doma, byli jsme moc rádi! Jeho vývoj probíhal normálně, jen byl o dost menší než děti jeho věku. Dneska je Kubíkovi skoro 11 let. Chodí do 5.třídy, má spoustu kamarádů, hraje fotbal a dělá nám obrovskou radost!

Přes velké obavy, aby se znovu neopakoval předčasný porod, jsme čekali další miminko. Těhotenství probíhalo tak, jak má, když se překulil 29.tt, říkali jsme si, že bude vše v pořádku. Několikrát jsem byla na ultrazvuku a vše bylo tak, jak má. Byli jsme moc rádi, že je vše v pořádku. Nastal den porodu 12. 2. 2007 a nám se narodil druhý chlapeček Ondrášek.

Když jsme ho uviděli, zůstali jsme v obrovském šoku! Ondráškovi chyběla část levé ruky! Asi ta ručka byla zaškrcená během těhotenství. Ale už od první chvíle nám Ondrášek ukazoval, že vše zvládne! Byl předpisové miminko, které by pořád jenom papalo od maminky, krásně prospíval a my na něj byli hrdí. Genetika prokázala zaškrcení amnyovým pasem. I Kubík se moc těšil z toho, že má brášku a vůbec neřešil, že nemá část ručky.

Dneska je Ondráškovi skoro 6 let. Hraje si se vším, má spoustu kamarádů a taky se umí s bráchou pořádně poprat, ale to se perou z lásky, jsou to přece kluci! Po prázdninách půjde Ondrášek do školy, kam se už moc těší, už od 4 let uměl poznávat písmenka a čísla, dnes už sám čte a počítá.

Jsme moc rádi za naše kluky a jsme moc hrdí na to, jací jsou, jsme jejich milující rodiče a oni naše milující děti! Děkujeme za ně!!!

Fotografie pořídila Kateřina Kunčická.

zp8497586rq

Mohlo by se vám také líbit...