--děti 2012, Jarošová Marcela

Ondrášek a Kubíček

Ondrášek a Kubíček jsou dvojčátka, narozená ve 29tt s porodními váhami 1400 g a 1300 g.  Jsou to správní kluci a velcí šikulové, kteří krásně dohánějí svůj brzký příchod na svět.

 

Jejich maminka nám napsala:

Posílám vám příběh náš a našich 3 předčasně narozených dětí.

S manželem jsem se brali před deseti lety, čekali jsem naše první miminko, o které jsme ale bohužel přišli. Po té následovalo mimoděložní těhotenství, po ketrém nám řekli že už děti mít nemůžeme. Odhodlali jsme se, našetřili nějaké penízky a šli na IVF. Hned na první pokus se nám to podařilo a nám se ve 35.týdnu narodil chlapeček Mareček 2400 g a 46 cm.

Po dvou letech jsme se rozhodli pořídit mu sourozence, aby nebyl sám. Několikrát jsme zase podstoupili IVF, ale pokaždé neúspěšně. Pak nám byl sdělen ten nejhorší ortel, že už není žádná šance mít další dítě. Těžko jsem se s tím smiřovala. Těžce jsem to nesla. Pokaždé když někdo kolem nás čekal miminko, tiše jsem záviděla a na kočárek jsem se ani podívat nemohla.

Hodili jsme vše za hlavu a začali opravovat v domě a šetřit na moře. A v červnu 2011 se to stalo. Asi 14 dnů mi bylo zle a manžel říkal, ať si udělám těhotenský test. Ale já nechtěla být zase zklamaná. Přesto jsem si test udělala. Nemohla jsem věřit svým očím, když se na testu po sedmi letech objevil pozitivná výsledek! Hned jsem šla na kontrolu, kde se druhý den těhotenství potvrdilo.

Asi po 14 dnech mi doktor řekl, že nevidí srdíčko, ale že to může být tak malé že ještě týden počkáme. Měla jsem nervy a šla se strachem na další prohlídku. Pan doktor mlčel a asi po 5 minutách mi sdělil tu radostnou zprávu , že čekáme ne jedno miminko ale dvě! Museli jsme zrušit dovolenou kvůli mému zdravotnímu stavu. Jezdívali jsme často na kontroly. Vše bylo v pořádku až jednoho dne, byla jsem ve 24.týdnu, mě začalo pobolívat břicho. Manžel mě raději odvezl na kontrolu do nemocnice, kde si mě již ale nechali na udržení. Bylo to dlouhé. Když mi slibovali, že mě pustí na svátky domů, tak se to stalo. V noci mi praskla plodová voda a naši kluci se narodili 17.prosince.  Ondrášek 1400 g a 38 cm  a Kubíček 1300 g a 37 cm (to jsem byla ve 29.týdnu).

Porod byl rychlý, bez komplikací. Ale ty komplikace teprve pak nastali. Kluci byli malinkatí a měli problémy s plícemi. Museli být dost dlouho na kyslíku a na přístrojích. Dojízděli jsme za nimi jak jen to šlo. Byly to dlouhé týdny čekání. Po měsíci mohli z inkubátoru ven a já konečně mohla jet za nimi. Byla jsem tam asi 14 dnů a Kubíček, ten menší, mi přestal v náručí dýchat. Díky rychlému zásahu maminky, která s námi ležela na pokoji, která byla zdravotní sestra, je Kubíček dneska v pořádku. Musel se vrátit chvíli na kyslíka, ale asi po 3 dnech mi ho zase vrátili.

Po dlouhých 2 měsíccích nás konečně pustili domů. Nastal sice kolotoč mnoha vyšetření, časté jezdění na kontroly, cvičení Vojtovy metody atd, ale klukům již bude rok a my jsem moc štastní, že jsou zdraví a šikovní.

Jak to vypadalo, že nebudeme mít žádné dítko, naráz máme tři krásné, zdravé děti a jsme za ně moc rádi a moc je milujeme. Jsou náš život.

 

 

Fotografie pořídila Marcela Jarošová.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *