Ríša

 

Ríša je šestiletý chlapeček s  PAS (středně funkční autismus), ADHD, LMR. Je to strašně moc šikovnej kluk, kterej se moc a moc snaží vyrovnat se se vším, co mu život přinese.

 

 

Jeho maminka nám napsala:

Ríša je veselý kluk, kterého nejvíc zajímají auta, vlaky, letadla, písmena a
číslice.
Ríša měl při narození nízkou porodní váhu a vrozenou vývojovou vadu pes equinovarus levé nohy, což znamenalo, že měl od 6 týdnů do 13 měsíců sádrovanou levou nohu. Mezi tím byl v 10 měsících odoperován, aby se mu noha srovnala. Další operace proběhla jeho 6 letech.

Jeho vývoj byl od začátku pomalejší, nakonec se sice naučil chodit, ale byl opožděný v komunikaci, vůbec nemluvil. Ve 2 letech absolvoval několik vyšetření na neurologii a psychologii a ve 2,5 letech mu byl diagnostikován dětský autismus.
Od této doby spolupracujeme s rannou péčí APLA a jeho vývoj se začal posouvat.
Na kontrolním vyšetření ve 6 letech mu byl diagnostikován dětský autismus, vysoce funkční s přesahem k středně funkčnímu, LMR, ADHD.
Od září roku 2011 chodí do školky v Čelákovicích, kam dochází s asistentkou pedagoga. Do školky chodí rád, má rád děti a velmi mu to prospívá. Zlepšil se v komunikaci a také trochu v sebeobsluze.

 

 

Fotografie pořídila Gabriela Kutalová.

Your email is never published or shared. Required fields are marked *

*

*

F a c e b o o k