Žlabová Zuzana

Adélka

Adélka brzy oslaví své páté narozeniny. Je to strašně šikovná holčička, která zvládá spoustu věcí. Měsíc po narození u ní nastalo krvácení do mozku a má DMO. Ale Adélka je malá velká bojovnice, která se prostě

nevzdává. A umí krásně rozzářit každé místo, kde se objeví.

Její maminka nám napsala:

Adélka 29. prosince oslavila svoje čtvrté narozeniny. Narodila se předčasně ve 32tt s váhou 1670 g jako úplně zdravé miminko. Denně jsem za ní s manželem docházela, abych jí donesla svoje mlíčko, které jí dodá sílu, aby s námi byla brzo doma. Její pobyt v nemocnici trval měsíc. Po měsíci, kdy její váha byla 2500 g, jsem se přišla do nemocnice na víkend zaučit, jak se mám o ni starat…a tehdy to přišlo.
Zavolal jsi mě pan doktor a řekl mi, že Adélka měla krvácení do mozku, proto má dětskou mozkovou obrnu. Stála jsem jako opařená a nějak jsem již nevnímala jeho slova, jen slzy, které mi začaly stékat po tváři.
Z naší úplně zdravé holčičky…
Doma nás čekalo mnoho specializovaných vyšetření (neurologie, oční, ortopedie, rehabilitace),  později se přidala ještě endokrinologie, gastroenterologie. Tyto návštěvy se všechny opakují a ze všech stran slyšíme jen samé pokroky.
Adélka je po mentální stránce v naprostém pořádku, má pouze postižené nožičky.
Chodit začala ve svých 3,5 letech, není to ale chůze jako zdravého člověka, ale věříme, že to bude lepší a lepší, pořád však všude jezdíme novým speciálním kočárkem.
Denně cvičíme Vojtovu terapii, v létě chodíme na hippoterapii, která se nám moc zalíbila a Ádinka si oblíbila svého koníčka Ferdu.
Pro ještě větší rehabilitaci jezdíme dvakrát ročně na úžasný lázeňský pobyt do Jánských lázní.
Prodělali jsme operaci strabismu, takže je z ní ještě větší kočka než předtím. Podali jsme několik přihlášek do mateřské školky, takže se těšíme, že v září to vyjde a začneme chodit mezi děti, které má moc ráda.
Ráda maluje, čte knížky, má ráda zvířata, hlavně svojí kočičku, ráda modelínuje, ale taky moc ráda pomáhá mamince v kuchyni. Je velice společenská a miluje společnost.
Je to naše sluníčko a jsme velice pyšní, že ji máme!

.

.

.

Fotografovala Zuzana Žlabová.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *