----děti 2014, Albrechtová Eva

Daniel

IMG_4062_web-d

Daniel je osmiletý kluk s diagnostikovaným DMO a autismem. Ale je to neskutečně veselý kluk, který se rozhodně nevzdává a bojuje, co to jen jde…

IMG_4081_bw_web-d

IMG_4043_web-d – kopie

 

Jeho maminka nám napsala:

Daneček se narodil předčasně komplikovaným dlouhým porodem, který způsobil velké poškození mozku. Následkem toho se u něho rozvinula dětská mozková obrna. Jeho fyzický i psychický vývoj byl velmi pomalý, v devíti měsících byl stále na úrovni novorozence. Neměl ani sací reflex, potravu přijímal pouze z injekční stříkačky.

Péče o Danečka byla již od začátku velmi náročná. Neustálé kontroly u lékařů, cvičení Vojtovy metody třikrát denně, celodenní péče. To vše byla velká zátěž pro rodinu a ta se rozpadla. Na vše jsem zůstala sama a dala si cíl, co nejvíc svého syna podpořit ve všech oblastech, dát mu co nejvíc lásky a péče, protože láska uzdravuje. Tvrdá práce přinesla svoje výsledky. Dan začal ve 2 letech sedět a v 5 letech lézt. V současné době se dokáže postavit na nohy, díky mnoha kvalitním rehabilitačním metodám, otužování a plavání. Bohužel Danečkovi na rozchození moc času nezbývá – hypotonie přechází ve spastiku (měknutí a tvrdnutí svalstva). Jedna z teorií říká, že pokud se děti nerozchodí do 10 let, pak už je to velmi obtížné.

Minulý rok byl Danečkovi bohužel také diagnostikován dětský autismus. Z hlediska mentálního a řečového vývoje jsme nedocílili žádných velkých pokroků. Daneček stále nemluví, komunikuje pomocí zvuků. Dnes je mu 8 let a je zařazený do nejtěžšího stupně postižení – mentální, pohybové, řečové.

My to ale nechceme vzdát. Jako maminka handicapovaného syna se snažím mít přehled v aktuálních léčebných metodách.

Děkuji za čas věnovaný mému dopisu a předem děkuji za ochotu.

Maminka Danečka

 

 

Fotografie pořídila Eva Albrechtová.

 

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *