-----------děti 2019, Veverková Petra

Ema

Emička je sedmiletá, velice šikovná, usměvavá holčička, která se narodila o 2,5 měsíce dříve za velice komplikovaných podmínek. Gynekolog u mne pochybil a nezjistil fetofetální syndrom, závažnou anamnézu, která se objevuje u dvojčetného těhotenství. Tuto skutečnost zjistila až jiná lékařka, ke které jsem se objednala, aby mi udělala 3D ultrazvuk a já si z ordinace mohla odnést krásné fotečky mých dvou holčiček. Z ultrazvuku jsem odcházela se slzami v očích. Tento okamžik nám velice změnil život. Obrovskou radost z toho, že budu mít dvě stejné holčičky, vystřídal pocit strachu, smutku a nejistoty.

Ve 29. týdnu těhotenství byly holčičky navždy odděleny tím, že menší děvčátko již bohužel nemělo sílu a nedokázalo bojovat. V důsledku tohoto úmrtí došlo k akutnímu císařskému řezu, kdy se narodila Emička. 

Dcerka byla z operačního sálu po císařském řezu okamžitě převezena na oddělení JIP pro novorozence. Když jsem se probouzela po narkóze, nebyla jsem schopna ničeho, pouze jsem ze sebe vydala otázku na manžela, zda je holčička v pořádku. Když mi oznámil, že ano, spadl ze mě obrovský kámen a okamžitě jsem usnula. 

Na JIPu v tu dobu měli s Emičkou velikou práci, během prvních chvil života u ní došlo k srdeční zástavě, dále docházelo k selhání funkce ledvin a byla absolutně odkázána na přísun kyslíku do plic. Emička bojovala každou minutou, každým dnem i měsícem a pomalu se uzdravovala, avšak stupeň nedonošenosti a nedostatek kyslíku pro mozek byly tak vysoké, že byla Emičce diagnostikována dětská mozková obrna. 

Mentálně je naštěstí v pořádku, velké problémy má s motorikou. Projevuje se to tak, že zatím nedokáže správně lézt, sama se posadit, postavit ani chodit. Na vozíku zvládne přesun na menší vzdálenosti.

Pro další zlepšení je velice důležitá a nezbytná rehabilitace. Již od narození jsem s Emičkou cvičila Vojtovu metodu, postupně jsme přidávali další druhy cvičení, např. Bobath koncept. Absolvovala několik lázeňských pobytů a byla rehabilitována na soukromé Neurorehabilitační klinice Axon.

Emička má zřízený transparentní účet, aby případní dárci měli přehled o tom, jakým způsobem jsme  zaslané peníze využili. Peníze většinou využíváme na velice drahou rehabilitační léčbu, která je pro dcerku nezbytná.

Děkujeme všem, kdo nám pomáhají.

Číslo účtu: 2501462616/2010

 

Věřím, že naplníme náš společný cíl….

Fotografie pořídila paní Petra Veverková (Kamino Foto)

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *