---děti 2013, Hrabánková Klára

Jiřík

Jiřík (14)-d

 

Jiřík je pětiletý kluk s diagnostikovaným atypickým autismem a ADHD. Je to šikovný kluk, který se hodně snaží a společně s mladším bráškou dělá velké pokroky.

Jiřík (7)-d

Jiřík (1)-d

 

Jeho maminka nám napsala:

Jiřík se narodil v září 2008 a od začátku byl zvláštní. Poměrně dlouho jsme si mysleli, že je línější, ale nebyla to pravda. Když mu bylo 11 měsíců, tak se postavil, ale od začátku se stavěl na špičky. V roce a čtvrt začal chodit. Po druhém roce už začalo být divné, že neříká ani nejzákladnější slova. A tehdy začalo naše pátrání a hledání, jak mu pomoct. Když byly Jiříkovi dva a půl roku, přišel velký šok. Po náběrech, kde jsme zjišťovali, proč má teploty, se zjistily hodně vysoké hodnoty kreatinkinázy a vylučovali jsme vážnou svalovou dystrofii. Což se naštěstí také stalo. Jenže stále jsme nevěděli, co je špatně. Díky logopedce a péči stacionáře jsem se před jeho třetím rokem dočkala slůvka mama. Krásný slůvko, krásný pocit. Ale bohužel v té době sílilo podezření, jestli není autista. Díky dobrým dušičkám, které mi byly nápomocny radou, jsme se dostali do péče moc hodné paní doktorky a ta nakonec potvrdila, že Jiřík je atypický autista s ADHD. Jiřík je strašně šikovný klučina a bojuje. Jeho řeč se výrazně zlepšila a v září nastoupí do běžné školky, do které se strašně těší.
Jiříkovi se v lednu narodil – kapku předčasně – malinkej bráška Tomášek. A tak máme doma veselo.
A já? Po fázi vzteku přišlo smíření. Žádné zavírání doma se nekoná, objevujeme republiku. Protože je spousta krásných míst, kde jsme ještě nebyli. A díky rodině a internetovým přátelům v tom nejsme sami. Jiříkův příběh pokračuje dál a já doufám, že bude pokračovat šťastně.

S pozdravem Slabochová Jiřina

 

 

Fotografie pořídila Klára Hrabánková.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *