---děti 2013, Krobová Jindra

Liam

Liam – je sedmiletý chlapeček, kterému byla diagnostikována ALL-akuta lymfatic leukemie.  Tuto nemoc se mu podařilo pokořit. Ovšem ještě se potýká s následky týdenního udržování v komatu, s afasií a apraxií. Jeho životní příběh je o neskutečné síle bojovat a žít. Je to krásný, šikovný kluk.

Jeho maminka nám napsala:

květen 20, 2014

Liam – je sedmiletý chlapeček, kterému byla diagnostikována ALL-akuta lymfatic leukemie (akutni nádorové onemocnění krvetvorby). Tuto nemoc se mu podařilo pokořit. Ovšem ještě se potýká s následky týdenního udržování v komatu, s afasií (ztráta řeči) a apraxií (ztráta kontrolovaného pohybu). Jeho životní příběh je o neskutečné síle bojovat a žít. Je to krásný, šikovný kluk.

Jeho maminka nám napsala:

Liam se narodil 11. 6. 2006 a do věku 3 let si užíval života jako každé zdravé dítě.

13. 2. 2010 jsme po třídenní horečce navštívili dětskou ambulanci v Liberci a po odběru krve na vyšetření krevního obrazu, byl Liam ihned transportován na hematologickou jednotku Praha Motol.

14. 2. 2010 absolvoval svou první lumbální punkci. V odpoledních hodinách jsme se dozvěděli onu diagnózu ALL-akuta lymfatic leukemie (akutní nádorové onemocnění krvetvorby).

16. 2. 2010 byl Liam převezen na dětskou kliniku Sophia v Rotterdamu, kde byla již 17. 2. 2010 zahájena léčba. Po 2 měsících léčby, kdy Liam prošel nejtěžší chemoterapii a začal trochu klid a odpočinek… Liam 19. 4. 2010 vdechl tabletu (lek pri onkologické léčbě). Po úspěšné, ale dlouhé resuscitaci, minimálně 15 minut, byl transportován na jednotku intenzivní péče v Rotterdamu.

Po týdenním udržování v komatu, se Liam probudil s vyřčenou diagnózou Afasie (ztráta řeči), Apraxie (ztráta kontrolovaného pohybu), která je v dnešní době zcela identifikovaná: 1. Centrální kvadrusymptomatologie a.v.s mozečkovým syndromem (funkční postižení mozkus diskinezi-mimovolné pohyby těla, které mohou být bolestivé)

2. Organický psychosyndrom, Afasie (ztráta řeči)

Dne 17. 2. 2012 byla úspěšně ukončena léčba ALL, (akutní nádorové onemocnění krvetvorby), Liam je nadále pod kontrolou.

Jelikož ALL (akutní nádorové onemocnění krvetvorby), byla kontraindikací k řádné revilidaci (rehabilitační program), začali jsme až v roce 2012.

V únoru 2012 návštěvou Jánských lázní.

V červnu 2012 jsme na doporučení prošli rehabilitací v Renona Surovce – též na FB, kde jsme byli moc spokojení a Liamův stav se viditelně zlepšil. Za což srdečně děkujeme celému týmu Renona rehabilitace.

Však náklady na rehabilitace jsou vysoké.

V únoru 2013 jsme nastoupili měsíční pobyt v Sanatoriu Klimkovice. Zde Liam poprvé absolvoval KLIM THERAPY, specifickou fyzioterapeutickou, 3 hodinovou péči každý den. Po měsíční vzájemné spolupráci Liama, terapeutů a i mé matky, Liam opět předvedl úžasné pokroky.

V současné době již nepoužíváme fixaci hlavy a hrudní fixaci jen zřídka. Pomalu a jistě přecházíme z PEG (sondazní strava přímo do žaludku, Liam má v bříšku peg sondu), výživy na stravu běžnou. Opory HK (horní končetiny), jsou znatelně aktivnější, pevnější, šikmý sed a sed na patách Liam ovládá bezpečně. Komunikace se též výrazně zlepšila a Liam více aktivně spolupracuje.

Tímto chci poděkovat všem, kdo se na této práci podílí. Jmenovitě – Marcela Tichovská – fyzioterapeut.

KLIM THERAPY je pro Liama velice účinná a budeme se snažit pobyty v Klimkovicích pravidelně opakovat.

Tímto bych ráda oslovila Vás, které Liamův příběh zaujal a máte chuť a možnost v našem každodenním boji o zlepšení pomoci. Vaše příspěvky můžete zasílat na c.u. 262111595/0300. Peníze jsou na kosmicky obleček a na KLIM THERAPY, specifickou fyzioterapii

Jakožto matka samoživitelka od roku 2012, budeme za každý Váš příspěvek opravdu moc vděční.

S úctou matka Kateřina Vejražková, synové Liam a Caelan Middelkoop.

Fotografie pořídila Jindra Krobová.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *