-------děti 2017, Zakouřilová Eliška

Lukáš

Lukášova maminka nám napsala:

Lukášek se narodil o měsíc dříve 13. 6. 2006 v pražské porodnici u Apolináře. Po narození císařským řezem bylo vše v pořádku, Lukášek pouze nechtěl mateřské mléko a byl alergický na klasický sunar. Dostával proto speciální kojenecké mléko. Po čtrnácti dnech nás propustili domů a vše bylo v naprostém pořádku. V roce pásl hříbátka, sedal si, ale chodit začal až v 18 měsících. Do dvou let klasicky žvatlal, jen byl trochu líný, tak jsme jezdili na rehabilitace cvičit. Ve dvou a půl letech bohužel přestal úplně žvatlat, přestal chodit na nočník.

Po poradě s paní doktorkou jsme absolvovali vyšetření v Praze v Motole v genetu, kde Lukáškovi zjistili rozštěp prvního chromozomu (stejnou vadu jako má jeho otec), tedy multiduplikační syndrom 1q21.1. Další vyšetření jsme absolvovali u psychiatričky, která Lukáškovi diagnostikovala atypický autismus, poruchu ADHD a těžkou mentální retardaci.

Lukášek je od svých dvou a půl let jak velké miminko, nemluví, sám se nenají, neumyje, neoblékne, je stále na plenách. V současné době chodí Lukáš do speciální praktické školy, kde musí mít svou osobní asistentku, která mu se vším pomáhá.

Před dvěma lety Lukáškovi uzavřeli diagnosy: má ADHD, těžkou mentální retardaci, genetickou vadu, těžké astma.

 

Fotografie pořídila v  rámci atelieru Elee & Teree paní Eliška Zakouřilová

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *