-------děti 2017, Rondevalová Lenka

Lukáš a Šárka

Maminka Šárinky a Lukáška nám napsala:

V zimě roku 2016 jsme se tehdy ještě s přítelem začali snažit o miminko. Hned první měsíc mi vynechal cyklus. Šla jsem tedy ke gynekologovi a ten mi oznámil, že těhotná nejsem, že mám nějaké cysty a že budu mít s otěhotněním problém. Nakoupila jsem tedy různá podporovadla a vitamíny.

Druhý měsíc jsem byla u doktora, tentokrát i s pozitivním těhotenským testem. Tentokrát mi těhotenství potvrdil. Jaké ale bylo překvapení, když nahlásil, že vidí ,,bublinky“ dvě.

Těhotenství bylo tedy automaticky prohlášeno za rizikové. To byl březen 2016.

Kolem 15tt jsem podstoupila tripple test. Výsledky ovšem nebyly dobré. Následovala genetická konzultace, při které mi doktor z ultrazvuku ale potvrdil, že obě miminka jsou zdravá. Zavolali do laboratoře a zjistili, že špatné výsledky jsou způsobeny tím, že nebyly spočítány pro dvě miminka. Na této prohlídce mi pan doktor oznámil, že čekáme holčičku a chlapečka.

Do práce jsem vydržela chodit až do konce června. Poté už mi byla vypsána nemocenská. V červenci jsme se ještě s přítelem stihli vzít.

V pátek 2.9.2016 přivezli z obchodu kočárek, postýlky… Přes víkend jsme všechno nachystali. Asi vnuknutí. V pondělí jsem šla na kontrolu do nemocnice a už si mě tam nechali s tím, že pokud se porod rozjede, budu rodit císařem, jelikož jedno miminko bylo hlavou nahoru. To bylo 31+2tt. Následovalo napíchnutí kortikoidů, kapačka na zastavení porodu… Dokud kapala kapačka, bylo dobře. Ovšem ve středu ráno (7.9.2016, 31+4) dokapala kapačka a mě bylo oznámeno, že v nejbližší době porodím, a to přirozeně, jelikož se holčička otočila. Docela šok.

Porodila jsem ve 23:22 Lukáška 2080 g a 45 cm a ve 23:25 Šárinku 1550 g a 41 cm.

Koťátka byla šikovná, a proto na JIP strávila jen 12 hodin, od začátku oba dýchali sami. Poté je převezli na pokoj, kam jsem k nim hned po propuštění z poporodního nastoupila.

Lukášek strávil v inkubátoru 7 dní a Šárinka dní 10. Společně jsme v nemocnici strávili přesně měsíc. Nebylo to vždy jednoduché, ale zvládli jsme to všichni tři. Domů jsme šli s Lukáškovými skoro 2800 g a Šárčinými 2200 g.

I doma to byl občas boj, a to hlavně kvůli cvičení Vojtovy metody a lítáním po doktorech. Ale každým dnem a s každým pokrokem bylo lépe a lépe.

Dnes už mají děti více než 10 měsíců a Lukášek má přes 10 kilo a 75 cm, obchází nábytek a je to zvědavec. Šárinka má necelých 9 kilo a 72 cm, stojí a leze a je to naše princezna. 

Všem malým kulíškům přejeme jen to nejlepší a ať to zvládnou alespoň tak, jako my.

Fotografie pořídila Lenka Rondevaldová

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *