---děti 2013, Kutalová Gabriela

Lukášek

Dotek svetla Lukasek (11)-d

Lukášek je pětiletý chlapeček s mozaikou Downového syndromu. Je to naprosto neodolatelný, šikovný kluk, který dokáže všechny kolem sebe okouzlit svou osobností.

Dotek svetla Lukasek (2)-d

 

Dotek svetla Lukasek (24)-d

 

Jeho maminka nám napsala:

Lukášek byl dlouho očekávané miminko, na které jsme se moc těšili.

Celé těhotenství bylo bez komplikací a zjevných náznaků toho, že by nemělo být něco v pořádku. Porod probíhal ze začátku standardně, ale přes nepostupující porod se pan doktor rozhodl pro císařský řez. Z porodnice nás propustili po 5 dnech jako zdravé miminko bez žádného podezření.

Vše se začalo komplikovat po příchodu domů a návštěvě naší dětské paní doktorky.

První zpráva a šok nastal hned na první návštěvě po propuštění z porodnice. Hned od paní doktorky jsme odjížděli na oddělení dětského kardiocentra, kde Lukáška napojili na Holtera. Zprávy nebyly naštěstí nijak hrozné, operace nám naštěstí nehrozila, ale sledovali nás pravidelně.

Druhý šok byl v šesti měsících na genetice, kam nás opět poslala paní doktorka s podezřením na DS. Po třech týdnech nám podezření potvrdili s tím, že se jedná pouze o mozaiku DS. Byli jsme jak opaření a asi měsíc nám trvalo než jsme tu zprávu vstřebali. Do té doby neměl nikdo z nás ani lékaři, které jsme navštívili žádné podezření.

Třetí šok nastal v jeho 9 měsících, kdy se u Lukáška dostavil první epileptický záchvat. Během dalších dní měl Luky ještě další dva záchvaty a už jsme jeli na dětskou neurologii do Krče. Luky dostal léky a vše se uklidnilo. Další tři záchvaty se dostavily přesně po roce a od té doby jsme bez záchvatu.

Tím naštěstí naše vážnější putování po lékařích končí.

Byly to náročné chvilky, ale vše nám pomohl překonat Luky svojí stále dobrou náladou a úsměvem na tváři. S Lukáškem navštěvujeme hiporehabilitaci – koně miluje a kurzy plavání, které začínají nést první ovoce. Má velmi rád hudbu a tanec.

Víme, že toho máme ještě hodně před sebou, ale věříme, že to společně zvládneme :o).

 

 

 

Fotografie pořídila Gabriela Kutalová.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *