-děti 2011, Opiolová Magda

Mary Ann

Mary Ann– osmiměsíční holčička, co se narodila ve 25tt s váhou pouhých 650g.

Její maminka nám napsala:

Chtěla bych vám napsat příběh našeho sluníčka.
Jmenuje se Mary Ann a narodila se ve 25týdnu a vážila 650g a měřila 35cm.Narodila se tak brzo z důvodu infektu, měla jsem angínu.Vůbec jsme nečekali že se narodí tak brzy šla jsem do nemocnice v úterý 5.10.2010 s tím, že krvácím a mám bolesti co 10minut když mě prohlédl lékař konstatoval že jsem úplně otevřená.
Tak mně přijali a čekalo se až dorazí lékař se sanitkou z Ostravy. Potom mi malou odvezli a bylo to s ní jako na houpačce – jednou nahoře, jednou dole. Byla na plicní ventilaci

30dní, prodělala celkovou infekci. Na 1kg jsme se dostávali 2měsíce.
Byla ji diagnostikovaná dysplasiabronchopulmonalis levis, retinopatie nedonošenců 2stupně, která nám bohužel přešla do 5stupně.
Takže naše nejvážnější diagnoza je

retinopatie nedonošenců 5stupně a amarousis totalis, což znamená úplné odchlípnutí sítnice, což je slepota.
Cvičíme bobatha a moc nám to pomáhá. Nyní nám je 8měsíců nekorigovaně, vážíme 5kg a měříme 56cm. Je drobounká, ale jinak je to moc veselé dítě pořád se jenom usmívá a povídá si. Ale i přes její hendikep ji moc milujeme a jsme lékařům z fakultní nemocnice Ostrava vděční za to že nám ji zachránili.
A chtěla bych vzkázat všem lidem že i hendikepované děti jsou jenom dětmi a jsou strašně rády za to že jsou na světě.

Fotografovala Magda Opiolová

 

zp8497586rq

Mohlo by se vám také líbit...

4 komentář

 1. says:

  Překrásná princeznička,jako panenka:-)Moc přejeme aby se Mary Ann dařilo a aby jste společně zažívali mooooc krásných chvilek.Krásné jméno jste vybrali:-)

 2. says:

  Nádherná holčička, fotografie se moc povedly. Až teď si uvědomuji, jak těžké to musí Mary Ann mít, když nevidí svou mámu, barvy, prostě nic. Proto ji z celého srdce přeji, ať ji tuto ztrátu život mnohonásobně vynahradí v jiné oblasti. Ať je stále šťastná a milovaná. Hodně štěstí.

 3. says:

  je nádherná. Držím palce do dalšího života.

 4. says:

  je tak kraasna… prejeme spoustu positivni energie…

Komentáře nejsou povoleny.