-------děti 2017, Hrabánková Klára

Maxmilián

Maminka Maxíka nám poslala tento příběh:

Maxmiliánek se narodil v Praze u Apolináře ve 26+3tt , vážil pouhých 780 gramů a měřil 35 centimetrů.

V nemocnici strávil dlouhých 144 dní. Tři dny po porodu dýchal sám – s pomocí CPAPu, pak se unavil a připojili ho na umělou plicní ventilaci. Dalších 97 dní dýchal s pomocí přístrojů (CPAPu , UPV a nostrilek).  Díky tomu, že byl tak dlouho zaintubovaný, má dodnes dýchací problémy.

Během pobytu v nemocnici bohužel dostal zlatého stafylokoka – měl ho na plicích, ve střevech, na kůži, v nosánku. Na stafylokoka dostával antibiotika, bylo to hrozné, jeden se vyléčil a rázem přišel další. Ale Maxík je bojovník a vypořádal se s tím na jedničku. Když ho měl na kůži a v nosánku, mazali jsme ho různými mastičkami, koupali v černém čaji a hypermanganu.  

Podstoupil také operaci tříselné kýly. Než sel na operaci, měl obrovská varlátka a díky stafylokoku je měl krvavá, plakal, bolela ho.

Už v inkubátoru cvičil s fyzioterapeutkou Vojtovu metodu. Cvičíme stále, v současné době 2 – 3x  denně. Má oslabené břišní šikmé svaly, jinak je moc šikovný a tyhle se cvičením učí zapojovat. Kdybychom necvičili, v budoucnu, až bude dospělý, by měl velké problémy. Například by špatně chodil, neuměl držet příbor apod.

Teď bude Maxíkovi 9 bio a 5 korigo měsíců.  Kromě dýchátka a cvičení Vojtovy metody nemá žádné známky nedonošenosti.

Je to náš krásný,  usměvavý a ušatý chlapeček. Dělá nám jen samou radost.

Za fotografie děkujeme fotostudiu paní Kláry Hrabánkové

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *