Hájková Pavla

Míša

Míša – je čtyřletý kluk s deformujícím se hrudním košem, DMO spastickou diparesou, Aspergerovým syndromem. Jenže taky je to kluk, co miluje hudbu. Kluk, jak má být, s rarášky v očích – prostě úžasnej klučina, kterej se pere se vším, co mu život přináší s neobyčejnou vervou.

.

.

Jeho maminka nám o něm napsala:

.

Ahojky všichni,
jmenuji se Míša a na svět jsem se podíval již ve 30.týdnu s hmotností 900 g a délkou 37 cm. Byl jsem taková malá panenka. Než jsem překonal všechny infekce a zápaly plic, tak jsem v nemocnici strávil 8 měsíců z toho 4 měsíce v inkubátoru.
Začal jsem se opožďovat ve vývoji, kdy v 10 měsících jsem odpovídal dvouměsíčnímu miminku a tak jsem pořád cvičil a cvičil. Když nepomá

hala Vojtova metoda, přešli jsme s maminkou na Bobath koncept a pod vedením rehabilitace v Motole jsem začal dotahovat zdravé děti….. a najednou v 21. měsíci jsem začal samostatně chodit a naštěstí mluvit.
Jen… všechno není tak růžové….
Když jsem se postavil na vlastní nohy začal se mi těžce deformovat hrudní koš, dodnes mám na noc kyslík, z dalších diagnoz tam mám DMO spastická diparesa (to naštěstí jen v lehčí formě a víc je to vidět na levostraných končetinách), jeví

se tu Aspergerův syndrom a samozřejmě jsem velmi hyperaktivní……ale alespoň všichni vědí, že tu jsem….
Velmi miluju hudbu… nejoblíbenější je Jarek Nohavica, už mám i harmoniku….
Nyní chodím zpívat do sborečku s dětma, kde je naštěstí úžasná paní učitelka a denně docházím do stacionáře.
Mám ještě sestu Verunku , která mi hodně pomáhá se vším co mi nejde
Jsem velký bojovník a sluníčko všech kdo mě zná

..

Fotografie pořídila Pavla Hájková.

zp8497586rq

Mohlo by se vám také líbit...