---děti 2013, Sklarčíková Michaela

Natálka

Natálka a Karolínka jsou nyní již osmiletá dvojčátka, narozená předčasně. Natálka měla krvácení do mozku a byla jí diagnostikována DMO. Je to ale veliká bojovnice a velká šikulka!

 

Její maminka nám napsala:

Natálka se svou sestřičkou Karolínkou se narodila 2.5.2005 v Ostravské nemocnici. Natálka vážila 790g a měřila 37cm, Karolínka 940g a měřila 35cm.Byly to chtěné a plánované holčičky.

Vdávala jsem se v roce 2001 a dlouho se nám nedařilo miminko počít a tak jsme navštívily po poradě s mým gynekologem kliniku v Olomouci, kde jsem po IVF hned na první pokus otěhotněla a čekala dvojčátka.

Těhotenství bylo krásné, žádné potíže jsem neměla, až do té noci 2.5. ve 2 hodiny ráno, kdy jsem se probudila a zjistila že krvácím.

Manžel hned volal záchrannou službu a on sám jel za námi autem. V nemocnici mě vyšetřily a řekli, že miminka jsou v pořádku, ale že jsem měla v sobě infekci a jedno z miminek to dostalo ode mně. Hrozilo, že to dostane i druhé miminko a pokud by se ta infekce dostala do celého těla mohlo by, podle pana primáře, se stát to nejhorší. Mohly bychom umřít všechny tři.

Dávali mně injekce, aby se miminkům roztáhly plíce. Hrozil předčasný porod, což se i bohužel stalo. Hned ten den jsem musela na sál a ve 12:54 a ve 12:55 se mi císařským řezem narodily dvě krásné holčičky.

Karolínka byla a je v pořádku, Natálce zjistili krvácení do mozku. Po dvou měsících jsem je dostala konečně domu.Od malička cvičíme a pokroky jsou vidět. Za dva měsíce bude holkám 7 let, z diagnóz má Natálka lehkou mentální retardaci, má pravostrannou hemiparézu, nosí ještě pleny, ale už jen na noc, s mluvením je to taky trošku horší ale chodíme na logopedii…..

Ještě sama nechodí, vozíme v kočárku, ale díky cvičení už dokáže aspoň s oporou jít, podle doktorů má velkou šanci, že bude chodit i sama, protože hlavně ona sama chce chodit a baví jí to.

Je to velká bojovnice a jsem na ni moc pyšná. Jsem pyšná i na její sestřičku Karolínku, která Natálce moc se vším pomáhá a táhne jí dopředu. I přes ty zdravotní problémy, které má Natálka, jsem šťastná že holky mám.

 

 

Fotografie pořídila Michaela Sklárčíková.

 

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *