--------děti 2018, Rozsívalová Markéta

Nela

Příběh Nelinky, v době zaslání dopisu čtyřměsíčního miminka, nám poslala její maminka:

Celé těhotenství probíhalo bez problémů. Podstoupila jsem krevní testy a prenatální diagnostiku. Jelikož byly všechny výsledky v pořádku, tak jsme se devět měsíců těšili na zdravou holčičku. 

Den „D“ přišel na konci dubna a byl to pro nás krásný zážitek. Užívali jsme si první společné chvíle plné štěstí a euforie.

Ovšem tři hodiny po porodu přišel velký šok. Lékaři nám sdělili, že chtějí Nelinku poslat na genetické vyšetření, kvůli netypickým rysům. Nastal tedy kolotoč testů, vyšetření a byl nám potvrzen Downův syndrom a později ještě vývojová vada srdce.

Začátky pro nás byly velice těžké, jelikož žádný rodič na tohle není připraven. Poznali jsme spoustu úžasných rodičů, kteří mají také děti s DS a ti nám ukázali, že to není tak černé, jak jsme si představovali, ale že tyto děti jsou dar.

Nelince jsou teď čtyři měsíce, chodíme na fyzioterapie, plavání a je moc šikovná. Zatím zvládá vše jako zdravé děti a doufáme, že to tak bude dál. Doma má ještě dvouletého brášku, který jí bude vzorem a má ji moc rád.

Život si pro nás připravil velkou zkoušku, ale naše sluníčko nám to hodně ulehčuje.

Asi to na té genetice schválně skryla, aby tu mohla být s námi .

Fotografie pro Nelinku a její rodinu pořídila paní fotografka Markéta Rozsívalová

Mohlo by se vám také líbit...

1 komentář

  1. Pavla says:

    Nelinka je naše nejkrásnější princezna v celé naši rodině a moc ji Všichni milujem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *