-------děti 2017, Pirožková Marcela Alecram

Nelly

Nelly nar. 26.4.2016 ve 26+4 tt, váha 650g a 32cm.

Těhotenství probíhalo bezproblémově až do 26 tt, kdy jsem začala otékat a tlak vyskočil na 215/115 . Kontrola na gynekologii a rovnou převoz sanitou ze Žatce do Mostu. V nemocnici mi byla ihned podána antibiotika a první kortikoidy. Moje diagnóza byla těžká preeklampsie. Bohužel, stabilizovaný stav se dal udržet pouze 4 dny a poté rozhodli o ukončení těhotenství císařským řezem. Dne 26.4.2016 v 9.15 hod se nám narodila Nelly ve 26+4 tt s váhou 650 g a 32 cm.

Začátky vůbec nebyly lehké, komplikací byl úbytek váhy na 550 g, problémy s dýcháním a těžce nezralý mozek. Nelly byla resuscitovaná a pro bradypnoe intubována na sále. Byla jí podána antibiotika, a také jedna transfuze. Dýchání nám dělalo problémy skoro 2 měsíce, ale jistil to Vapoterm. V nemocnici malá strávila celkem 99 dní.

Dojížděla jsem za malou každý den 50 km, protože doma na Nelly čekali ještě bratři. V den propuštění byly všechny výsledky a ultrazvuk mozku v pořádku. Cvičili jsme Vojtovku a měly jsme skvělé výsledky … v 11měs bio a 8korigo měla sice jen 6 kg, ale Nelly lezla, seděla a obcházela nábytek.

Chodit začala ve 14 měsících bio a 11 měsících korigo. Poslední kontrola na neurologii dopadla výborně a už nás vidět nepotřebují.

Nelly vše nádherně dohání je to náš malý-velký zázrak.  

Mé poděkování patří všem na JIRP a nedonošenci Most.

Rodičům a všem dětičkám držíme palečky!!!

Fotografie pořídila paní fotografka Marcela Pirožková (Alecram Photography).

 

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *