Matějková Erika

Pavlík

Pavlík je desetiměsíční chlapeček, který se narodil 31+2 tt s porodní váhou 1230 g. Jeho start do života byl ztížený, ale je to velký šikula, který se se vším pere jako velký kluk.

Jeho maminka nám napsala:

Dobrý den, jmenuji se Valerie Kovářová, je mi 30 let a bydlím v Třebíči. Máme syna Pavla, narozeného předčasně v 31.tt. Když se ohlídnu zpět, sama před sebou smekám, že jsem to všechno psychicky vydržela, protože když to kdykoliv teď někomu vyprávím, tak nevěří.
Mé těhotenství už od začátku nebyl žádný med. V 7.tt jsem začala s malým krvácet, takže hrozilo, že o malého s manželem přijdeme. Strašně jsme si dítě přáli a po dvou neúspěšných těhotenstvích a problémech s čípkem jsme si říkali, že tentokrát to musí vyjít. A malej to v bříšku ustál…

Vydržel a udržel se, musela jsem na sebe dávat pozor, ale zvládli jsme to. Od 28.tt jsem byla hospitalizovaná v nemocnici. Malej nepřibíral na váze a byl tím s váhou o 3-4 týdny pozadu. Nebyla dostatečně funkční placenta, málo plodové vody a diagnóza: těžká preeklampsie .

Po 3 týdnech hospitalizace v místní nemocnici doktoři rozhodli pro rychlý převoz do nemocnice Brno, na Obilný trh. Už předem mně řekli, že je to hodně špatné, ať se připravím na vše, i na to, že malej může buy cheap viagra jít hned ven a i na to, že může být postižený.

Nikdo si neumí představit, co se mně v té chvíli honilo hlavou. Strašný pocit bezmoci a člověk jen hladil bříško a říkal si, proč zrovna já… Probrečela jsem noci a dny, snažili se mě udržet na kapačkách aspoň do 32.tt, aby měl malej dovyvinuté plíce. Pořád odhadovali, že Pavlík bude vážit kilo. Byla jsem v té fázi, když už ty doktory prosíte, ať malého vyndají a může přibírat. Za měsíc ležení v nemocnici před porodem nepřibral ani gram.

Nakonec

se Pavlík narodil císařským řezem v 31+2. Porodní váhu měl 1230 g a měřil 37 cm. Byl v naprostém pořádku!!!

Já strávila na JIP další dva dny a malého jsem viděla druhý den, kdy mě za ním dovezli na vozíku. V životě nezapomenu na ten pocit, vidět takového drobečka a hlavně zdravého .

V nemocnici jsme ještě strávili necelé dva měsíce, aby nás pustili s odpovídající váhou. Ještě před propuštěním měl Pavlík transfúzi, kterou jsem spíš oplakala já než Pavlík.

Musím říct, že velkou zásluhu má podpora manžela a rodiny. Chci podpořit maminky, kterým se narodí takový drobeček, že pokaždé se v těch dětech skrývá bojovník a ty malé dušičky dovedou bojovat…

Náš je pravým příkladem a ne vždy znamená předčasný porod komplikace a problémy .

Dneska je Pavlíkovi 10(8) měsíců a dohnal úplně všechno.  Leze, sedí a stojí a je to správnej hyperaktivní nedonošenec takže se máme na co těšit. Ale je zdravej a to je největší dar 🙂

.

.

.

Fotografovala Erika Matějková.

zp8497586rq

Mohlo by se vám také líbit...